Cukraus poveikis odai

Daugeliui žinoma, kad cukrus neigiamai veikia mūsų organizmą. Nutukimas ir didėjantis susirgimo cukriniu diabetu skaičius parodo, kokį poveikį mūsų blogi įpročiai gali turėti mūsų sveikatai. Tačiau kaip stipriai cukrus veikia mūsų odą? Žinome, kad po užkandžiavimo šokoladu kitą rytą gali iškilti keli spuogai, tačiau, pažvelgus giliau po odos paviršiumi, galima pastebėti, kad reguliarus didelio cukraus kiekio suvartojimas gali sukelti ilgalaikę žalą – kur kas didesnę nei tik trumpalaikiai spuogeliai.

Cukrus turi du pagrindinius poveikius odai – jis suaktyvina uždegiminius procesus ir jungiasi su kolagenu. Per didelis perdirbto cukraus kiekis negali būti natūraliai suskaidomas organizmo, todėl sukelia ilgalaikę žalą – lėtinį uždegimą. Jei pažvelgsime į uždegimo požymių turinčias odos ligas, tokias kaip rožinė ir aknė, taps aišku, kaip stipriai uždegimas gali paveikti mūsų odos būklę, išvaizdą bei mūsų savijautą. Visi žinome posakį “esi tai, ką valgai”. Egzistuoja daugybė žmonių, kurie atsisako angliavandenių vartojimo, norėdami sumažinti veido sebumo išsiskyrimo kiekį, tačiau dabar pagaliau pripažįstame, kad norint džiaugtis sveikai atrodančia oda, reikia atsisakyti saldumynų.

Kas yra glikacija?

Glikacija – tai cukraus sukeltas kolageno irimo procesas. Taip, tai tiesa, kolagenas, mūsų sąjungininkas kovoje su senėjimu, vienintelis dalykas, kurio trokštame daugiau ir kurį desperatiškai stengiamės išsaugoti. Tai trukdo odoje esančioms aminorūgštims ir baltymams formuoti naują kolageną ir elastiną. Cukraus vartojimas taip pat gali paaštrinti hormonines problemas. Daugelis pacientų kenčia nuo hormonų pusiausvyros sutrikimų ar pažeidimų; dažnai padidėjęs testosterono kiekis gali būti nustatytas į aknę linkusiems ir riebiems odos tipams. Cukrus taip pat skatina papildomą testosterono gamybą, o tai nėra gerai bet kokio tipo odai, ypač jei odos pusiausvyra jau ir taip yra išbalansuota.

Kaip sumažinti cukraus vartojimą?

Jei norime kontroliuoti savo odą, turime atkreipti dėmesį į kiekvieną maisto produktų grupę. Glikemijos indeksas – tai angliavandenių turinčių maisto produktų vertinimo sistema. Jis parodo, kaip greitai kiekvienas maisto produktas paveikia cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje. Cukrus slypi ne tik šokolade ir mums visiems žinomuose saldumynuose, bet ir daugelyje perdirbtų maisto produktų. Kai kurie vaisiai ir daržovės taip pat turi aukštą glikeminį indeksą.

Vis dėlto, ne visi aukštą glikeminį indeksą turintys maisto produktai yra nesveiki, pavyzdžiui, arbūzo ir pastarnokų GI yra aukštas, tačiau mes žinome, kad šie maisto produktai taip pat pasižymi įvairiomis sveikatai naudingomis savybėmis ir turėtų būti įtraukti į subalansuotą mitybą.

Taigi prieš imdami sausainį paklauskite savęs: “ar tikrai dvigubas šokolado gabalėlis vertas toksiško poveikio mano jaunystei?” Atsakymas tikriausiai yra “ne”!

Keto proteino batonėliai

Mažiausiai cukraus viename grame (savo kategorijoje) turintys keto proteino batonėliai Good to go gali tapti puikia alternatyva ieškantiems sveiko ir skanaus užkandžio be žalingo poveikio odai.

Shopping Cart
0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias
    Scroll to Top