Išsiplėtę Kapiliarai: Kaip Rūpintis Kuperozine Oda Žiema?

Išsiplėtę Kapiliarai: Kaip Rūpintis Kuperozine Oda Žiemą?

Išsiplėtę Kapiliarai: Kaip Rūpintis Kuperozine Oda Žiema?

Išsiplėtę Kapiliarai: Kaip Rūpintis Kuperozine Oda Žiemą?

KAPILIARINĖS ODOS YPATYBĖS

Žiemą kuperozinė oda yra veikiama daugeliu faktoriu, – didelių temperatūrų skirtumų, šalčio lauke, perkaitintų kondicionuojamų patalpų, dėl to oda tampa jautresnė naujiems pokyčiams. Kaip padėti odai su išsiplėtusiais kapiliarais ištvęrti šią žiemą? Turime Jums keletą patarimų.

Oda su išsiplėtusiais kapiliarais yra plona ir įprastai būna sausa. Taip pat – labai jautri, tai reiškia, kad odą neigiamai veikia vėjas, šaltis, dideli temperatūrų skirtumai, karštas maistas ir gėrimai bei aštrūs prieskoniai, kuriais žiemą gardiname maistą, kad suteiktume jam sušildančių savybių.

Jei nesate tikra, ar jūsų odą galima vadinti kapiliarine – būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos simptomus, kurie yra tipiniai odai su išsiplėtusiais kapiliarais:

  • polinkis į trumpalaikę, bet intensyvią eritemą, dėl kurios laikui bėgant formuojasi telangiektazijos – mažos voratinklio formos kraujagyslės, kurios laikui bėgant plečiasi, o pažengusiais atvejais įgauna ryškiai violetinių hematomų formą;
  • pernelyg didelė odos reakcija į dirgiklius, pvz. šaltį, vėją;
  • dažnas deginimo pojūtis ir odos tempimas.

Kuperozinei odai būdingi pokyčiai pirmiausia matomi tose vietose, kur oda yra ploniausia. „Rizikingos“ sritys yra šios:

  • Skruostai;
  • Nosis;
  • Smakras.

Kitose srityse simptomai taip pat yra galimi, tačiau kur kas mažiau tikėtini.

Išsiplėtusių kraujagyslių problema rūpi vis daugiau įvairaus amžiaus moterų, nors su ja dažniausiai susiduria 30–50 metų žmonės.

KAS SKATINA KAPILIARINĖS ODOS ATSIRADIMĄ

Priešingai nei atrodo, kraujagyslėms plėstis yra palankūs ne tik žiemiški orai, nors, žinoma, labai svarbų vaidmenį čia atlieka šaltis, sausas oras ir vėjas. Be žiemiškų orų, kuperozė pirmiausia gali atsirasti ir dėl tokių veiksnių kaip:

  • Karštas oras ar buvimas įkaitintose patalpose, pavyzdžiui, pirtyje;
  • Išgyvenamos stiprios emocijos ar stresas;
  • Hormonų pakitimai, susiję su menopauze;
  • Alkoholio vartojimas
  • Aštraus maisto ir prieskonių vartojimas;
  • Kraujagysles plečiančių preparatų vartojimas;
  • Susidūrimai su alergenais;
  • Netinkamos kosmetikos naudojimas, kuri sukelia alergines reakcijas ir odos sudirgimą;

Polinkis į odos paraudimą būdingas ir lėtinės ligos rožinės pažeistai odai.

KODĖL SIMPTOMAI GALI PASIREIKŠTI ŽIEMĄ?

Žiemą kuperozinei odai kenkia ne tik šaltas oras, bet visų pirma dideli temperatūros svyravimai. Nuolatiniai temperatūrų svyravimai silpniems kapiliarams yra tikras iššūkis: priversti nuolat trauktis ir plėstis, ilgainiui per daug ir negrįžtamai išsiplečia, susidaro telangiektazijos, t.y. plika akimi matomos voratinklinės venos. Be to, žiemą daugelis pamirštame apie apsaugą nuo saulės, o šiuo metų laiku saulė taip pat gali stipriai veikti.  Todėl ypač svarbu prisiminti, kai išeiname iš namų ilgesniam laikui, naudoti kremus su SPF, nes intensyvus sniego baltumas atspindi saulės spindulius.

Žmonės, linkę į paraudimą, turėtų vengti veiksnių, kurie padidina šį reiškinį, ir naudoti aukštą apsaugą nuo UV spindulių.

KAIP SPRĘSTI KAPILIARINĖS ODOS PROBLEMĄ ŽIEMĄ?

Žiemą veidą nuo šalčio reikėtų saugoti ypač atsakingai, prieš išeinant iš namų naudokite apsauginį kremą, kartu reguliuokite šildymą namuose taip, kad patalpų temperatūra neviršytų 21˚C. To reikia, kad sumažintumėte šiluminį šoką grįžus namo. Deja, reikėtų atsisakyti ir ilgų karštų vonių, veido prausimo po karštu vandeniu bei apsilankymų pirtyje. Esant kuperozinei odai, negalima naudoti kosmetikos su cinamonu ir imbieru (šie ingredientai per daug šildo odą), o vietoj to turėtumėte sutelkti dėmesį į priežiūros preparatus su diosminu ir hesperidinu (jie sandarina kraujagysles) bei alantoinu bei lanolinu (ramina). Kuperozinė oda yra visada jautri, todėl ją reikia gydyti labai švelniai, o kasdienei priežiūrai geriausia naudoti specialiai tam skirtą dermokosmetiką.

Norint išvengti paūmėjimų, pirmiausia reikėtų vengti dirgiklių, tačiau svarbų vaidmenį atlieka ir specializuoti preparatai, kurie stiprina bei sandarina kapiliarus, kartu yra pakankamai švelnūs, kad nesukeltų dirginimo ir alergijos. Nepamirškite, kad vien priežiūros kremo gali nepakakti, todėl kad ir kokį preparatą pirktumėte – micelinį vandenį, valomąsias putas ar kaukę – jis turėtų atitikti jautrios ir kuperozinės odos reikalavimus. Pharmaceris N linijoje galite rasti platų tokių preparatų asortimentą.

Jei šiuo metu ieškote kremo žiemai, atsižvelkite į tai, kad jis turėtų būti „turtingesnis“ nei vasarą naudojami lengvi kremai. Taigi, vos tik užklups pirmieji šalčiai, išbandykite „Nutri-Capilaril“ intensyvų maitinamąjį veido kremą. Jis buvo sukurtas odai, turinčiai išsiplėtusių kapiliarų problemą ir polinkį į paraudimą, taip pat jautriai, sausai odai su polinkiu į šiurkštumą. 4% jo sudėties sudaro natūralūs dermolipidai, įskaitant taukmedžio sviestą ir specialią lanolino frakciją, stiprinančią natūralų apsauginį epidermio barjerą ir užkertančių kelią drėgmės praradimui. Mikronizuotas diosminas stiprina kraujagysles, gerina jų elastingumą ir atsparumą išoriniams veiksniams. Be to, sumažina esamą paraudimą ir neleidžia jam sustiprėti. Svarbus kremo komponentas yra ir vitaminas E, kuris pagreitina natūralų, vidinį odos atsinaujinimą bei nuostabiai ją lygina.

Specialiai kuperozinei odai sukurtas kremas yra labai svarbi pagalba kovojant dėl gražios ir sveikos veido spalvos. Jis – drėkina, maitina, stiprina ir saugo veido odą. Tačiau tam, kad išsiplėtę kapiliarai neišryškėtų, svarbu atsirinkti tinkamą veido odos priežiūros rutiną, kurią sudarytų specialiai Jūsų odos tipui parinktos valančios, kapiliarus stiprinančios ir drėkinančios priemonės. Jos turi būti švelnios, bet, kartu ir labai veiksmingos.

4 ŽINGSNIŲ PROGRAMA ODAI SU IŠSIPLĖTUSIAIS KAPILIARAIS

Shopping Cart
0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias
    Scroll to Top