4 Odos Problemos, Kurios Intensyvėja Žiemą (Ir Ką Daryti)

4 Odos Problemos, Kurios Intensyvėja Žiemą (Ir Ką Daryti)

4 Odos Problemos, Kurios Intensyvėja Žiemą (Ir Ką Daryti)

4 Odos Problemos, Kurios Intensyvėja Žiemą (Ir Ką Daryti)

Žiema – nėra geriausia aplinka mūsų odai spindėti. Tiesą sakant, daugelis odos problemų šiuo metų laiku paūmėja.

Rožinė

Lėtinė, nepagydoma ir dažnai nekontroliuojama. Ši ilgalaikė odos būklė dažnai diagnozuojama klaidingai, o netinkamas gydymas gali ją dar labiau pabloginti. Rožinė dažniausiai pažeidžia centrinę veido sritį, skruostus ir nosį. Oda dažnai kaista, parausta, atsiranda bėrimai, o kai kuriais sunkiais atvejais gali atsirasti dėmelių ar pūlinukų. Rožinės paūmėjimas dažnai atsiranda esant žemai temperatūrai. Todėl žiema tampa išbandymų metu. Nors nėra žinoma, kaip išgydyti rožinę, ją galima kontroliuoti;
1. Nebūkite per ilgai lauke atšiauriu oru. Būtina vengti sniego audrų ir vėjuotų dienų. Stenkitės dėvėti šaliką, kad kuo labiau apsaugotumėte veidą.
2. Visada naudokite kremą nuo saulės. UV spinduliuotė yra stipri net ir žiemos mėnesiais. Ji taip pat yra didžiausia rožinės paūmėjimo priežastis.
3. Venkite aštraus maisto ir ribokite pieno produktus. Šios maisto produktų grupės kai kuriems žmonėms yra susijusios su rožine. Pabandykite rašyti maisto dienoraštį, kad galėtumėte stebėti, kas sukelia rožinę.

Dehidratacija

Ji dažnai klaidingai diagnozuojama kaip “sausa” oda. Esame linkę manyti, kad dehidratacija pasireiškia vasaros mėnesiais, kai oras karštas ir sausas. Tačiau žiemą vandens buteliuką iškeičiame į karštą arbatą. Vienintelis būdas iš tiesų drėkinti odą – tai drėkinti ją iš vidaus. Maistas, kurį valgome, gali būti geras odos maitinimo šaltinis. Mityba, kurioje gausu Omega 3, išlaikys odos lipidų pusiausvyrą ir suteiks odai skaistumo. Centrinis šildymas yra vienas didžiausių odos sausintojų. Jei daug laiko praleidžiate patalpose, vertėtų investuoti į oro drėkintuvą. Jis pridės drėgmės į orą ir padės pašalinti gerklės skausmą, peršalimo ir gripo simptomus.
1. Vartokite daug skysčių. Stenkitės per dieną išgerti 2-3 litrus vandens ir kofeino turinčius gėrimus iškeiskite į karštą vandenį su citrina.
2. Valgykite riebią žuvį, kiaušinius ir riešutus, kad išsaugotumėte odai būtinas riebalų rūgštis. Pabandykite kasdien vartoti po 2000 mg Omega 3 papildų.
3. Ribokite centrinio šildymo naudojimą.

Psoriazė

Psoriazė yra lėtinė odos liga. Jos pavadinimas kilęs iš graikų kalbos ir reiškia “niežulį”, o ją sukelia per didelė naujų odos ląstelių gamyba. Dėl šių ląstelių spartėjimo ant odos kaupiasi naujos ir senos ląstelės. Tipiška psoriazės oda bus su raudonomis iškilusiomis dėmėmis su žvyneliais, ji gali būti labai dirginanti ir niežtinti. Būklę pablogina stresas, infekcijos ir šaltas oras. Tai reiškia, kad žiemos metas gali būti sunkus sergantiesiems. Jei įmanoma, simptomus apriboti padės temperatūros palaikymas ir stresinių situacijų vengimas. Manoma, kad psoriazė atsiranda dėl paveldimo imuninės sistemos sutrikimo.
1. Kad išvengtumėte dirginimo, venkite karštų vonių ir maudykitės po šiltu dušu.
2. Nenaudokite muilo ir kitų kosmetikos priemonių, kuriose gali būti dirgiklių.
3. Miegokite vėsiame kambaryje, atidarykite langą ir, jei įmanoma, venkite centrinio šildymo.

Patamsėję paakiai

Tamsūs ratilai aplink akis yra įprastas reiškinys ir dažnai atsiranda dėl po oda esančių kraujagyslių matomumo. Oda aplink akis yra ypač plona ir permatoma. Vienas iš geriausių būdų spręsti šią problemą – stiprinti audinius po akimis kokybišku akių kremu ir palaikyti kuo didesnį drėkinimą, kad būtų pašalinta prasta kraujotaka.
1. Investuokite į gerą akių kremą, kurio sudėtyje yra hialurono rūgšties.
2. Stenkitės miegoti vidutiniškai 8 valandas per parą. Dėl per mažo (ir per didelio) miego tamsūs ratilai gali dar labiau padidėti.
3. Ribokite išgeriamo kofeino kiekį. Pabandykite rytinę espreso kavą iškeisti į žaliąją arbatą. Joje yra daug mažiau kofeino ir ji pasižymi didelėmis antioksidacinėmis savybėmis – laimėkite.

Pirkinių krepšelis
0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias
    Gauti pranešimą Informuosime Jus, kai prekė bus prekyboje. Palikite savo el. paštą žemiau.
    Scroll to Top