Akių Sausumas Ir Nuovargis – Komfortą Grąžins Akių Lašai: Kaip Išsirinkti

Akių Sausumas Ir Nuovargis – Komfortą Grąžins Akių Lašai: Kaip Išsirinkti

Akių perštėjimas, paraudimas, svetimkūnio pojūtis, jausmas „lyg smėlio pripilta“, neryškus matymas, padidėjęs jautrumas šviesai gali sukelti didelį diskomfortą ir reikšmingai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę. Nors tai nebūtinai signalizuoja apie sunkią ligą, tačiau į šiuos simptomus numoti ranka taip pat negalima.

Vis daugiau žmonių didžiąją darbo dalį praleidžia žiūrėdami į kompiuterio ekranus, skaitmeniniai prietaisai yra nebeatsiejama daugelio mūsų gyvenimo dalis. Būtent dėl to akių nuovargis ir sausių akių sindromas pasireiškia vis didesnei daliai žmonių. Taip nutinka, nes akys turi nuolat sufokusuoti vaizdą, žiūrima skirtingais atstumais: tai į kompiuterį, tai į medžiagą šalia kompiuterio. Ilgalaikis skaitymas, rašymas, vairavimas, žiūrėjimas į ryškią šviesą ar ilgą laiką buvimas per tamsioje aplinkoje taip pat turi įtakos minėtų simptomų atsiradimui. Taip pat – šių veiklų metu mirksima net du kartus rečiau, nei įprastai reikėtų, o tai lemia greitesnį ašarų išgaravimą  bei skatina sausų akių sindromo vystymąsi, atsiranda akių perštėjimo, deginimo, nuovargio pojūtis.

Tiek pakankamas ašarų kiekis, tiek tinkama jų sudėtis yra būtinos sąlygos, norint užtikrinti ašarų plėvelės pasiskirstymą ir išlikimą akies paviršiuje.

Vis dėlto, sutrikus šiai pusiausvyrai (dėl jau aptartų priežasčių) vienas pagrindinių problemos sprendimų būdų yra dirbtinės ašaros. Vaistinėse galima rasti itin platų akių lašų pasirinkimą, todėl kyla klausimas – į ką atkreipti dėmesį ir kaip juos pasirinkti?

Dirbtinės ašaros skiriasi savo sudėtinėmis medžiagomis ir viskoziškumu. Mažesnio viskoziškumo: labiau vandeningos, dažniausiai greitai palengvina simptomus ir nesukelia matymo pablogėjimo jų įsilašinus. Šių dirbtinių ašarų simptomus lengvinantis poveikis dažniausiai yra trumpalaikis, todėl jas tenka lašinti ypač dažnai. Didesnio viskoziškumo dirbtinės ašaros yra tirštesnės, dažniau gelio konsistencijos, užtikrinant ilgesnį drėkinimą, vis dėlto jų trūkumas – beveik visais atvejais laikinas, kelių minučių neryškaus matymo atsiradimas po patekimo į akį.

NAVITAE PLUS PF, akių lašai su vitaminais

Visos dirbtinės ašaros turi medžiagų, užtikrinančių akies paviršiaus drėkinimą. Viena iš jų – karboksimetilo beta gliukanas, esantis naujai pristatytuose „Navitae Plus PF“ akių lašuose. Tyrimuose įrodyta, kad elektrolitai (tokie kaip natris, kalis) padeda akies paviršiaus, kuris gali būti pažeidžiamas uždegimų metu ar esant sausų akių sindromu, gijimo procesui. „Navite Plus PF“ akių lašuose šį procesą užtikrina 0,15 proc. natrio hialuronatas. Lašų sudėtis taip pat papildyta vitaminais A ir E. Vitaminas A pasirūpina ašarų plėvelės stabilumu, drėkindamas ir lubrikuodamas akies paviršių, apsaugo nuo galimo mechaninio akies išorinių sluoksnių pažeidimo, nešiojant kontaktinius lęšius. Vitaminas E atsakingas už apsauginį mechanizmą dėl savo antioksidacinių savybių, mažina laisvųjų radikalų kiekį ašarose, taip apsaugo išorinių akies sluoksnių ląsteles, mažindamas uždegimo riziką.

Vienas didžiausių „Navitae Plus PF“ akių lašų privalumų – savo sudėtyje jie neturi konservantų. Konservantai įprastai skirti apsaugoti akių  lašus nuo užteršimo patogenais po to, kai buteliukas yra atidaromas. Vis dėlto, vartojant preparatą ilgą laiką, konservantai gali sukelti alergines, toksines reakcijas bei sumažinti siekiamą gydomąjį efektą.

 

Pacientams, kurie yra alergiški, dirbtines ašaras rekomenduojama lašinti daugiau nei keturis kartus per dieną. Nešiojantiems kontaktinius lęšius, pacientams po operacijų, ar atsiradus sudirgimui (pradėjus lašinti dirbtines ašaras, kurių sudėtyje yra konservantų), rekomenduojama rinktis dirbtines ašaras be jų. Vienas iš pasirinkimų – „Navitae Plus PF“ akių lašai,  kurie buvo sukurti pritaikant naują technologiją buteliuko aplikaktoriuje, užtikrinančią sterilumą, nenaudojant konservantų.

Lašus rekomenduojama lašinti po 1 lašą į kiekvieną akį 3–6 kartus per dieną arba kitaip, jei nurodė specialistas.

Pirkinių krepšelis
0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias
    Gauti pranešimą Informuosime Jus, kai prekė bus prekyboje. Palikite savo el. paštą žemiau.
    Scroll to Top