Ar žinote, kas yra perimenopauzė ir kaip ją tinkamai valdyti?

Ar žinote, kas yra perimenopauzė ir kaip ją tinkamai valdyti?

Ar žinote, kas yra perimenopauzė ir kaip ją tinkamai valdyti?

Ar žinote, kas yra perimenopauzė ir kaip ją tinkamai valdyti?

Nors apie menopauzę visuomenėje kalbama atvirai, perimenopauzės sąvoka vis dar yra daugiau ar mažiau tabu. Ekspertų teigimu, ši menopauzės pirmtakė yra dažna fizinių ir psichologinių problemų, įskaitant depresiją, priežastis, kuri gali pasireikšti jau sulaukus 30 metų.

Menopauzė vidutiniškai įvyksta apie penkiasdešimt pirmuosius moters gyvenimo metus. Pagrindinė jos apraiška yra nuolatinis menstruacijų netekimas. Tačiau menopauzė neateina netikėtai. Kurį laiką iki jos, tai gali būti mėnesiai ar net metai, vyksta hormoniniai pokyčiai, ypač netenkama hormonų estrogeno ir progesterono, kurie yra atsakingi už menstruacijas. Šis gyvenimo etapas vadinamas perimenopauze ir baigiasi menopauze. Perimenopauzė dažniausiai įvyksta apie keturiasdešimt penktuosius metus, tačiau kai kurioms moterims tai įvyksta daug anksčiau, galbūt jau trisdešimties.

Kaip atpažinti perimenopauzę?

Pagrindiniai simptomai yra menstruacijų ciklo pokyčiai ir karščio bangos dieną bei naktį. Taip pat – dažni nuotaikos pokyčiai, bloga nuotaika ar net depresija, krūtų skausmas, migrena ir miego sutrikimai. Estrogenų sumažėjimas taip pat susijęs su makšties gleivinės plonėjimu ir bendru išsausėjimu, o tai gali kelti problemų lytinių santykių metu, kurie gali būti skausmingi. Makšties sausumas ar atrofija, paplitę perimenopauzės, pereinamuoju laikotarpiu ir vėliau, sukelia makšties diskomfortą ir uždegimą. Šią problemą reikia spręsti, kad būtų išvengta lėtinių būklių. Šiandien rinkoje yra įvairių makšties tablečių ir gelių su hialurono rūgštimi, kurie gali padėti ir palengvinti nemalonius pojūčius. Tačiau kai kurios moterys nepatiria jokių problemų, joms tiesiog baigiasi menstruacijos.

Dažniausi perimenopauzės simptomai

  • Nereguliarus menstruacijų ciklas
  • Karščio bangos, prakaitavimas
  • Nuotaikos svyravimai, bloga nuotaika, pyktis
  • Nerimas, depresija
  • Sumažėjęs lytinis potraukis arba visiškas susidomėjimo seksu praradimas
  • Makšties sausumas, makšties atrofija
  • Galvos skausmai, migrena
  • Pablogėjusi odos kokybė, spuogai
  • Miego sutrikimai

Perimenopauzė ir neštumas

Jei jūsų ciklas tapo nereguliarus ir jums per 40 metų, greičiausiai esate perimenopauzės laikotarpiu. Jei jums įdomu, ar vis dar galite pastoti, atsakymas yra TAIP. Nors palaipsniui mažėja estrogenų kiekis ir tikimybė pastoti mažėja.

Padėkite sau pati

Neprivalote kentėti mėnesius ar net metus. Galite padėti sau nuo nemalonių jausmų, koreguodami gyvenimo būdą. Visų pirma gydytojai rekomenduoja sumažinti cigarečių, alkoholio, rafinuoto cukraus ir kofeino, kurie neigiamai veikia kūną ir psichiką, su kuria šiuo laikotarpiu reikia elgtis ypač jautriai, kiekį. Jei nesportuojate, pats laikas pradėti. Taip pat sutelkite dėmesį į mitybą, kurioje turėtų būti estrogenus stiprinančių maisto produktų, pavyzdžiui, ankštinių daržovių, sojos, riešutų ar pomidorų.

Jei jaučiate diskomfortą intymioje srityje, paprastai makšties sausumą, pradėkite vartoti produktus su hialurono rūgštimi, padedančius drėkinti makšties gleivinę. Kai kurios moterys palengvėjimą randa tik po farmakologinio gydymo, į kurį įeina ir mažo hormonų kiekio kontraceptikų vartojimas. Jei sunkumai išlieka, ypač nerimas ir depresija, reikėtų kreiptis profesionalios pagalbos.

  1. Judėkite
  2. Pakankamas miegokite
  3. Ribokite cigarečių, alkoholio, kofeino vartojimą
  4. Laikykitės sveikos mitybos
  5. Atsisakykite rafinuoto cukraus
  6. Vartokite maisto produktus, kurie didina estrogenų kiekį
  7. Suvartokite pakankamai kalcio.
Gauti pranešimą Informuosime Jus, kai prekė bus prekyboje. Palikite savo el. paštą žemiau.