Kaip atpažinti žalingą saulės spindulių poveikį ir kaip saugotis, atsako gydytoja dermatovenerologė

Kaip atpažinti žalingą saulės spindulių poveikį ir kaip saugoti odą vasarą, atsako gydytoja dermatovenerologė

Kaip atpažinti žalingą saulės spindulių poveikį ir kaip saugotis, atsako gydytoja dermatovenerologė

Kaip atpažinti žalingą saulės spindulių poveikį ir kaip saugoti odą vasarą, atsako gydytoja dermatovenerologė

Kaip atpažinti žalingą saulės spindulių poveikį ir kaip saugotis, atsako gydytoja dermatovenerologė

Suglebusi, pageltusi, stambiomis raukšlėmis, įvairiomis pigmentinėmis dėmėmis pažymėta oda – tai yra tik dalis žalingų saulės spindulių sukeliamų požymių. Kokie kiti požymiai ir ką daryti, kad jų būtų galima išvengti?

Saulė – gyvybės ir energijos, geros nuotaikos šaltinis. Saulės spinduliuotės dalis, kuri pasiekia Žemę, vadinama elektromagnetine spinduliuote, kurią sudaro regimoji šviesa, ultravioletiniai spinduliai, infraraudonoji spinduliuotė, radijo bangos, X-bangos, gama spinduliuotė. Iki šiol buvo manoma, kad fotosenėjimui aktualiausi ultravioletiniai spinduliai, tačiau naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad įtakos odos pažeidimui taip pat turi regimoji ir infraraudonoji spinduliuotės.

Ultravioletiniai spinduliai (UVS) pasižymi tiek teigiamomis, tiek neigiamomis savybėmis, pavyzdžiui, jie svarbūs vitamino D gamybai, tačiau šie spinduliai taip pat yra žinomas mutagenas. UVS skirstomi į UVA, UVB, UVC. Visi UVS turi potencialą pažeisti odą. Mums aktualūs UVA ir UVB spinduliai, abiejų rūšių UVS pasižymi kiek skirtingu poveikiu odai, tačiau iš esmės jų poveikis panašus, gali sukelti ląstelių pažeidimą, senėjimo procesus, odos navikinius susirgimus.

Spinduliuotės rūšys ir skirtumai

UVA – Spindulių ilgis: 320-400 nm. Prasiskverbia iki dermos – antrojo odos sluoksnio. Lemia įdegį, odos senėjimą. Prasiskverbia pro stiklą;

UVB – Spindulių ilgis: 290-320 nm. Paprastai neprasiskverbia giliau epidermio (išorinio odos sluoksnio), todėl dažniausiai sukelia odos nudegimą, svarbus plokščialąstelinės odos karcinomos vystymosi veiksnys. Žėmės paviršių pasiekia apie 6 proc. šių spindulių, tačiau nedidelis jų kiekis lemia greitą ląstelių pažeidimą. Neprasiskverbia pro stiklą;

UVC – Spindulių ilgis: 280-100 nm. Nepasiekia žemės paviršiaus, nes jų nepraleidžia ozono sluoksnis;

Regimoji šviesa – Spindulių ilgis: 400-700 nm. Skatina fotosenėjimą, sukeldami laisvųjų deguonies radikalų gamybą, uždegimą odoje. Stiprina UVS sukeliamus pigmentacijos pokyčius.

Kokią žalą daro saulės spinduliai?

Per ilgą laiką sukaupta saulės ekspozicija sukelia fotosenėjimą, tai yra lemia odos sustorėjimą, pigmento atsiradimą, kolageno skaidulų irimą, naujų kapiliarų susiformavimą odos paviršiuje bei odos ląstelių mutaciją. Įdomu tai, kad apytiksliai 80 proc. veido odos senėjimo pokyčių lemia ultravioletinė spinduliuotė. Tai reiškia, kad geriausia kova su saulės spindulių sukeliamu senėjimu yra prevencija – tai yra apsauginių priemonių nuo saulės naudojimas.

Saulės spindulių sukeliami pokyčiai:

 • Stambios raukšlės;
 • Voratinklinės kraujagyslės;
 • Pigmentacijos pokyčiai;
 • Nepiktybinių odos darinių išsivystymas;
 • Tūrio praradimas;
 • Odos piktybinių darinių išsivystymas;
 • Akių pažeidimai.

Kaip apsisaugoti nuo neigiamo saulės poveikio?

Apsauginės priemonės nuo saulės:

 • Vengti tiesioginių saulės spindulių, ypač aktyviausios spinduliuotės metu, t.y. nuo 10 iki 16;
 • Ieškoti pavėsio;
 • Plačiabrylės skrybėlės, ar kepurės dengiančios/sudarančios šešėlį kuo didesniam odos paviršiui;
 • Drabužiai apsaugantys nuo saulės spindulių;
 • Apsauginiai akiniai nuo saulės, rekomenduojama su 100 proc. apsauga nuo UVS arba turintys UV400 žymėjimą;
 • Plataus spektro apsauginė dermatokosmetika turinti SPF30≤.

NAUJIENA:

PHARMACERIS A, MEDIC PROTECTION SPF100+, apsauginis kremas veidui ir kūnui, 75ml

Kremas apsaugo nuo nepageidaujamų odos pakitimų, atsirandančių dėl saulės poveikio, suteikdamas intensyvią odos apsaugą ištisus metus.

Kremas apsaugo nuo saulės nudegimų, sudirginimo ir uždegimų, bėrimų, pigmentinių spuogų ir saulės sukeltų alerginių reakcijų, sudarydamas skydą, kuris sumažina plataus spektro žalingų saulės spindulių (įskaitant UVA, UVB, IR ir HEV) spinduliuotę ir prasiskverbimą į  giliuosius odos sluoksnius.

Dėl natūralaus rapsų aliejaus ir aliejinių dumblių ekstrakto kremas padeda palaikyti optimalų odos drėgmės ir lipidų lygį, kad oda neparaustų.

Taip pat, kremas apsaugo nuo odos išsausėjimo, tempimo jausmo, pašalina diskomfortą ir deginimą, stiprina epidermio lipidų barjerą.

Pirkinių krepšelis
0
  0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščias
  Gauti pranešimą Informuosime Jus, kai prekė bus prekyboje. Palikite savo el. paštą žemiau.
  Scroll to Top