Kas yra sinusitas

Kas yra sinusitas ir kaip jį atskirti nuo slogos?

Kas yra sinusitas

Kas yra sinusitas ir kaip jį atskirti nuo slogos?

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas.

Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti už nosies. Kai šias ertmes dengiančioje gleivinėje prasideda uždegimas, susergame sinusitu. Jis būna dviejų rūšių:

  • Ūminis sinusitas reiškia, kad infekcija vystosi greitai (per kelias dienas) ir tęsiasi trumpą laiką. Dažniausia trukmė – savaitė, rečiau 2-3 savaitės, labai retais atvejais sinusitas kankina ilgiau nei 3 savaites. Su įvairiomis sinusito formomis susiduriame kas kartą peršalę.
  • Lėtinis sinusitas diagnozuojamas tada, kai simptomai tęsiasi ilgiau nei 12 savaičių. Tiesa, ši ligos forma pasireiškia itin retai. Kaip ir ūminį, lėtinį sinusitą gali sukelti alergijos, virusinės, bakterinės ar grybelinės infekcijos, netaisyklinga nosies pertvara.

Priežastys

Uždegimas išsivysto, jei paranaliniai sinusai gausiai pasidengia sekretu. Padidėjusi sekreto gamyba – palanki terpė daugintis ligos sukelėjams:

  • virusams (rinovirusai, gripo, paragripo virusai);
  • Bakterijoms (pneumokokai, stafilokokai, Haemophilus influenzae, streptokokai, moraxella);
  • grybeliams (aspergilius, baltasis pelėsis).

Pirmosios dvi grupės sukelia ūmines ligas, o trečioji grupė – lėtines ligas. Mikroorganizmai ne visada yra pagrindinė priežastis. Dažnai gleivinės patinimą sukelia įkvėptas šaltas oras, alerginė reakcija arba cheminės medžiagos. To pakanka, kad sekrecija sustingtų. Įprastai sinusitas išsivysto dėl nusilpusios imuninės sistemos, deguonies trūkumo ir lėtinio rinito.

Profilaktika

Sinusito galima išvengti laiku gydant rinitą. Tai neleidžia infekcijai išplisti už nosies ertmės ribų ir sutrikdyti sekreto nutekėjimo. Be to, kad išvengtumėte sinusų uždegimo, turėtumėte:

  • stiprinti imuninę sistemą, kad ji būtų atspari virusams;
  • vengti kontakto su dirgikliais, jei esate alergiškas;
  • jei aptikta iškrypusi pertvara, imkitės priemonių jai ištaisyti;
  • neleisti nosies ertmei išsausėti.

Žinant, kuo skiriasi sloga nuo sinusų infekcijos, nesunku pastebėti pastarosios simptomus. Jei jų atsiranda, turėtumėte kreiptis į otolaringologą. Tai padės išgydyti ūminę stadiją, neleis jai tapti lėtine ir užkirs kelią galimoms komplikacijoms.

Gauti pranešimą Informuosime Jus, kai prekė bus prekyboje. Palikite savo el. paštą žemiau.