Oro tarša – sveikos odos priešas

Oro tarša – sveikos odos priešas

Mūsų veido odą žaloja ne tik UV saulės spinduliai, bet ir aplinkos daroma žala, kuri taip pat vis dažniau tampa papilkėjusios, šiurkščios ir senstančios odos priežastimi. Kasdienis įvairios taršos poveikis pagreitina senėjimo požymius.

Nuo matomų taršos padarinių odos visiškai apsaugoti negalite, tačiau galite kontroliuoti jos poveikį naudodami tinkamas odos priežiūros priemones.

Ieškokite produktų su stiprių antioksidantų mišiniu, specialiai sukurtų kovoti su taršos poveikiu. Taip pat atkreipkite dėmesį į ingredientus, kurie padeda atkurti odą ir sveiką odos barjerą. Kasdienis odos šveitimas BHA šveitikliu padės įsiskverbti į užterštos odos poras ir jas atkimšti.

KAS YRA ORO TARŠA?

Trumpai tariant, oro tarša – tai bendras terminas, apibūdinantis visas dujas ar daleles, kurios išsiskiria dėl žmogaus veiklos. Tai automobilių, gamybos procesų, naftos ir kitų cheminių medžiagų perdirbimo gamyklų išmetamosios dujos ir cigarečių dūmai.

Nesvarbu, ar gyvenate mieste, ar užmiestyje, jūsų odai reikia stiprios aplinkos apsaugos. Taršos dalelės yra tokios mažos, kad lengvai keliauja atmosfera ir nusėda vandenyje bei žemėje, todėl su jomis susiduriate visur.

Nors dauguma ore esančių teršalų ne iš karto prasiskverbia į odą, jie pažeidžia odos paviršių, todėl ilgainiui teršalams lengviau prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius. Yra tik vienas nedujinis teršalas, kuris yra pakankamai mažas, kad prasiskverbtų pro odą: smulkios dulkės. Smulkios dulkės užstringa porose ir gali sukelti ilgalaikę žalą. Vien veido valymo nepakanka, kad pašalintumėte į poras patekusias teršalų daleles, todėl jums reikia veiksmingos odos priežiūros procedūros.

KAIP ORO TARŠA KENKIA ODAI?

Kaip ir UV spinduliai, oro tarša kelia didelį pavojų jūsų sveikatai ir, žinoma, odai. Laimei, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte žalą. Labiausiai kenkia 5 toliau išvardytos taršos rūšys:

 • Išmetamosios dujos
 • Cigarečių dūmai
 • Šalutiniai gamybos procesų produktai (pvz., plastikų ftalatai)
 • Kietosios dalelės (įskaitant daug lakiųjų medžiagų, pvz., aerozolių)
 • Smogas (ypač jo sukeliamas pažemio ozonas)

Visi oro užterštumo tipai sukelia laisvųjų radikalų žalą odai, tačiau smogas ją ypač stipriai pažeidžia. Smulkios taršos dalelės gali įstrigti porose, sukelti odos iššutimus ir pažeidimus gilesniuose odos sluoksniuose, t. y. ten, kur susidaro raukšlės ir dauguma pakitimų. Dėl taršos oda pažeidžiama ir netenka visko, ko reikia, kad būtų sveika ir jaunatviška. Štai keletas problemų, kurias gali sukelti tarša:

 • Pigmentacijos dėmės
 • Neryški, nelygi veido spalva
 • Raukšlės
 • Išsiplėtusios poros
 • Raudona, jautri oda
 • Sausa, niežtinti ir (arba) įtempta oda

AR MĖLYNA ŠVIESA YRA TARŠOS FORMA?

Techniniu požiūriu mėlyna šviesa nėra teršalas, tačiau kasdienis jos poveikis kenkia jūsų odai ir ypač akims. Mėlynoji šviesa – tai šviesa, kurią skleidžia skaitmeniniai prietaisai, tokie kaip išmanusis telefonas, kompiuterio ekranas, planšetinis kompiuteris ir televizorius. Saulė taip pat skleidžia mėlyną šviesą, tačiau ji sklinda iš toli ir yra išsklaidyta. Tuo tarpu skaitmeninių prietaisų skleidžiama mėlyna šviesa dažnai būna vos per kelis centimetrus nuo jūsų veido.

Antioksidantai gali padėti jūsų odai atsigauti po mėlynosios šviesos padarytos žalos, ypač antioksidantai, gaunami iš augalinių ekstraktų (pvz., ksantofilas ir vynuogių polifenoliai). Dar greitesnis sprendimas – nustatyti prietaisų geltonos šviesos arba naktinį režimą.

NAUJA APSAUGA – JŪSŲ SKYDAS NUO TARŠOS

Neigiamo aplinkos taršos poveikio jūsų odai geriausiai padeda išvengti ir pašalinti antioksidantų turtingi produktai. Be to, svarbu palaikyti sveiką odos barjerą ir šveisti odą, kad pašalintumėte taršą iš porų. Apsaugantis odą, senėjimą stabdantis dieninis kremas yra ypatingai lengvos konsistencijos ir sukuria apsaugą visai dienai nuo užteršto oro (smogo), UVA, UVB, infraraudonosios ir didelės energijos regimosios šviesos (angl. HEV) spinduliuočių, taip pat nuo laisvųjų radikalų.

Shopping Cart
0
  0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščias
  Scroll to Top