Pažeista, jautri ir alergiška oda – kaip jai padėti?

Pažeista, jautri ir alergiška oda – kaip jai padėti?

Prižiūrint jautrią odą neabėjotinai kyla daug iššūkių, todėl jai reikalingos specialios priemonės, kurie nuramintų ir sustiprintų odą, padarytų ją atsparesne dirgikliams. Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip galite atkurti jos komfortą ir gerą būklę.

JAUTRIOS ODOS SAVYBĖS

Kas yra “jautri oda” ir kaip ją atpažinti?

 • Statistika rodo, kad šią problemą turi net 62 % moterų ir apie 32 % vyrų.
 • Simptomai, rodantys šią problemą, yra sausumas, dėl kurio lupasi epidermis, taip pat paraudimas, sudirgimas, tempimas, dilgčiojimas, niežėjimas ir bendras diskomfortas.
 • Oda yra plona, nuolat reikalaujanti drėkinimo. Pažengusiais atvejais gali atsirasti net padidėjęs odos jautrumas prisilietimui. Taip nutinka, pavyzdžiui, kai dėl nuolatinio trynimo oda tampa plonesnė, todėl atsiranda mikropažeidimų ir įtrūkimų. Tuomet net nepastebimi dirgikliai gali sukelti odos skausmą prisilietus ir net apsunkinti kasdienį gyvenimą. Skausmas, niežulys ar dilgčiojimas yra dirginimo, atliekant įprastinę veiklą, padariniai. Todėl verta išsiaiškinti, kokie veiksniai sunkina šią būklę ir kaip greitai galima regeneruoti odą.

PLONA IR JAUTRI ODA – KAS GALI SUKELTI ŠIĄ PROBLEMĄ?

Yra žmonių, kurie dėl genetiškai nulemto odos sausumo taip pat susiduria su padidėjusiu jautrumu. Kartais ji tampa sausa dėl priežiūros klaidų, pavyzdžiui, jei prausiate veidą kelis kartus per dieną (ypač jei tam naudojate muilą) arba pamirštate odą drėkinti kremu. Tuomet oda greičiau sensta, suglemba ir yra labiau linkusi į sudirgimus.

Veiksniai, sukeliantys nemalonius perštėjimo simptomus, dažniausiai yra šie:

– oro sąlygos (vėjas, šaltis, sausas oras, UV spinduliai),
– cheminės medžiagos (pvz., esančios plaukų dažuose),
– kosmetikos priemonėse esančios kvapiosios medžiagos,
– jautrinančios medžiagos (alergiškiems žmonėms),
– odos trynimas, pavyzdžiui, dažnas pilingų, ypač stambiagrūdžių, naudojimas,
– kai kurios kosmetinės procedūros, pavyzdžiui, dermabrazija, mezoterapija, gydymas lazeriu.

Kai kuriais atvejais padidėjęs odos jautrumas yra vienas iš ligos, pavyzdžiui, atopinio dermatito ar rožinės, simptomų. Tokiu atveju jus turėtų prižiūrėti gydytojas dermatologas.

AR PADIDĖJUSĮ ODOS JAUTRUMĄ GALI LEMTI PSICHOLOGINIAI VEIKSNIAI?

Dermatologai neabejoja, kad mūsų savijauta daro didelę įtaką odos būklei. Šią temą tyrinėja sritis, vadinama psichodermatologija. Iš tyrimų žinome, kad kai kurias odos problemas gali sukelti arba paaštrinti stresas. Taip yra todėl, kad stipri psichinė įtampa prisideda prie kraujotakos ir ląstelių kvėpavimo sutrikimų, o tai reiškia, kad ląstelės gauna per mažai deguonies ir maistinių medžiagų. būtinų tinkamam jų funkcionavimui. Poveikis matomas plika akimi – oda tampa šiurkšti, šerpetojanti, be to, joje dažniau atsiranda dėmių ir spuogų. Odos niežulys taip pat gali būti nemalonus ir varginantis simptomas, kurio priežastys gydytojams neaiškios. Tuomet jis vadinamas idiopatiniu niežuliu, kuris gali atsirasti ir dėl emocinių problemų.

Jei įtariate, kad jūsų odos problemos, tokios kaip dirginimas, niežulys ar odos skausmas liečiant, gali būti psichologinio pobūdžio, verta pasikonsultuoti su psichologu, tuomet gydymas turėtų duoti geresnių rezultatų. Žinoma, tokiu atveju taip pat verta prisiminti apie kasdienę odos priežiūrą ir griebtis profesionalių priemonių, kurie ją nuramins, sudrėkins ir regeneruos.

JAUTRI VEIDO ODA = PROFESIONALI PRIEŽIŪRA!

Ar jūsų oda po deginimosi paraudonavusi? O gal po estetinės medicinos procedūrų ji pažeista, ištinusi ir jautriai reaguojanti net į, atrodytų, nereikšmingus aplinkos veiksnius? Tai požymiai, kad jai reikia profesionalios pagalbos. Tai užtikrins CORNEO-SENSILIUM kremas iš Pharmaceris A serijos. Jo inovatyviai sudėčiai taikoma patentinė apsauga. Tai vienintelė rinkoje formulė, uždaryta sukralfato mikrosferose su antibakteriniu koloidiniu sidabru, kuris užkerta kelią bakterijų dauginimuisi, iš karto palengvina sudirginimo ir mikrouždegimų simptomus, taip pat ramina ir stiprina nusilpusią, ploną odą. Preparato sudėtyje esantis kanapių aliejus pasižymi medicininiu veiksmingumu malšinant sudirgimą, niežulį ir eritemą. Kremas veikia atkurdamas pažeistą epidermį ir atkuria fiziologinį odos storį. Be to, jis intensyviai drėkina ir maitina odą, mažina jos sausumą ir šiurkštumą.

Kam labiausiai tiks CORNEO-SENSILIUM kremas? Rinkitės jį, jei jūsų oda labai sausa, jautri ir (arba) alergiška, pastebite jos plonėjimą ir sudirgimą, norite atkurti mikropažeidimus po estetinės medicinos procedūrų, skutimosi, epiliacijos arba dėl įbrėžimų. Preparatas taip pat padeda regeneruoti sudirgimus aplink burną.

JAUTRI IR ŠVELNI ODA – KAIP DAR JĄ PRIŽIŪRĖTI?

Be pofesionalių priemonių naudojimo, stenkitės vengti odos trynimo, kad nepadidintumėte esamų pažeidimų. Taip pat – atsisakykite nekokybiškų kosmetikos priemonių, ypač jei anksčiau jos jums sukėlė nerimą keliančių odos simptomų. Be to – atsipalaiduokite! Oda reaguoja į tai, kas vyksta jūsų psichikoje, todėl verta pasinaudoti šiuo patarimu. Skirkite laiko atsipalaidavimui, pakankamai išsimiegokite, užsiimkite joga arba praktikuokite kitus streso valdymo būdus. Geresnė savijauta ir sveika veido oda bus tinkamas atlygis už jūsų pastangas.

ŠALTINIAI

Haczyk M. Sensitive skin – an interview with an expert. https://biotechnologia.pl/kosmetologia/skora-wrazliwa-rozmowa-z-ekspertem,13317 Access date: 19/02/2022.

Guerra-Tapia et al. Diagnosis and Treatment of Sensitive Skin Syndrome. Actas Dermosifiliogr. Volume 110, Issue 10, December 2019, Pages 800-808.

Dry skin. https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dry-skin/symptoms-causes/syc-20353885 Access date: 19/02/2021.

Johnson J. Sensitive skin: Home remedies and prevention. https://www.medicalnewstoday.com/articles/sensitive-skin Access date: 02/19/2022.

Sensitive skin. https://dermnetnz.org/topics/sensitive-skin Accessed 02/19/2022.

Kordas A. The emotional side of the skin and psychological problems. https://www.termedia.pl/dermatologia/Emocjonalna-strona-skory-a-problemy-o-podlozu-psychnym,16680.html Access date: 19.02.2022.

Clay R.A. The link between skin and psychology. https://www.apa.org/monitor/2015/02/cover-skin Access date: 19/02/2022.

Shopping Cart
0
  0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščias
  Scroll to Top