Priemonės nuo plaukų slinkimo

Priemonės nuo plaukų slinkimo

Plaukai yra labai svarbus grožio atributas. Daugelis žmonių mano, kad kuo daugiau plaukų – tuo geriau. Gražūs ir blizgantys plaukai yra bendros sveikatos, mitybos ir teigiamos aplinkos įrodymas. Labai dažna problema, su kuria šiandien susiduria pacientai – plaukų slinkimas. Tai gali pasirodyti skirtingame amžiuje, gali turėti skirtingas priežastis ar slinkimo intensyvumą. Reikia paminėti, kad kiekvienas žmogus turi ir skirtingą reakciją į taikomas priemones problemai spręsti.

Ant galvos odos yra apie 100-150 tūkstančių plaukų, iš kurių, natūralios plaukų rotacijos metu, kiekvieną dieną gali iškristi iki 100. Dažniausios per didelio plaukų slinkimo priežastys – androgeninių hormonų įtaka tiek moterims, tiek vyrams ir nepalankūs aplinkos veiksniai (telogeno netekimas).  Slinkimą gali sukelti vaistų vartojimas, įvairios infekcijos, karščiavimas, stresas, kitos ligos (pvz. hipotirozė, anemija), dietų laikymąsis ar bendroji nejautra.

Kiekvienas plaukas turi savo augimo ciklą. Jam pasibaigus plaukas išslenka, o jo vietoje pradeda augti naujas. Pirmoji ciklo fazė – augimas, kitaip vadinama anagenu, yra ilgiausia ir trunka apie 3-6 metus. Anageno fazėje plauko folikulai yra visiškai aktyvūs. Po to seka pereinamoji fazė, t.y. katagenas, kuri trunka apie 1-2 savaites. Pereinamosios fazės metu sunaikinami maždaug du trečdaliai plaukų folikulų. Paskutinė ciklo fazė – ramybės (telogeno fazė), kurios trukmė yra maždaug 2–4 mėnesiai. Telogeno fazėje plaukai slenka. Ramybės fazėje senus plaukus išstumia naujai augantys plaukai, šaknys išjudinamos, todėl susidaro įspūdis, kad plaukai iškrinta kartu su svogūnėliais ir pačiomis šaknimis. Plaukų ciklą įtakoja daugybė veiksnių, tokių kaip hormonai, augimo faktoriai, neuropeptidai ir citokinai. Androgenetinė alopecija gali paveikti tiek moteris, tiek vyrus.

Plaukų slinkimas dažniausiai pasireiškia tarp vyresnių pacientų. Esant androgenetinei alopecijai, nuplikimas paprastai būna klastingas, jis yra lėtas ir iš pradžių beveik nepastebimas. Šios ligos poveikis labiau pastebimas vyrams – viršugalvyje ir priekinėje galvos dalyje plaukai pastebimai suplonėję, o plaukų linija pasislinkusi arčiau pakaušio.

Pagrindinė vyrų plaukų slinkimo priežastis – genetinis polinkis ir androgenų lygis organizme. Veikiant šiems hormonams, plaukų folikulai patiria vadinamąją miniatiūrizaciją, sutrumpėja plaukų augimo t.y. anageno fazė, daugiau plaukų patiria telogeno būseną. Plaukai tampa silpnesni, plonesni, turi mažiau spalvos. Paprastai, kuo anksčiau prasideda nuplikimo procesas, tuo greičiau jis progresuoja.

Moterims androgenetinę alopeciją sąlygoja tie patys veiksniai, kaip ir vyrams –  genetinis polinkis ir androgeninių hormonų įtaka. Plaukai plonėja parietalinėse ir priekinėse srityse, sukuriamas išsiliejusių formų arba vadinamos kalėdų eglutės įvaizdis. Plaukų slinkimas gali padidėti nutraukus geriamųjų kontraceptinių tablečių vartojimą. Tada mes susiduriame su vadinamuoju plaukų ciklo sinchronizavimu – sutrumpėja anageno fazės trukmė ir daugybė plaukų folikulų patenka į telogeno (ramybės) būseną.

Fiziologiškai per dieną gali iškristi iki 100 plaukų. Rudenį šiek tiek daugiau, žiemą – mažiau. Alopecijos atveju, šis skaičius gali padvigubėti, todėl susidaro įspūdis, kad plaukai iškrenta saujomis. Ūmus telogeno ištekėjimas (plaukų slinkimas) siejamas su intensyviu plaukų slinkimu, atsirandančiu praėjus maždaug 2-3 mėnesiams po nepalankaus veiksnio ar veiksnių poveikio. Pacientai pastebi daugiau iškritusių plaukų ant grindų, vonioje ar plaukų šepetyje. Verta atlikti papildomus tyrimus dėl mažakraujystės, skydliaukės ligų ir vitamino D3 trūkumo. Lėtinio telogeno nutekėjimo atveju slinkimas gali trukti iki kelių metų. Lydintis simptomas yra trichodinija, t.y. plaukuotos odos skausmas.

Tinkamos priežiūros ir dermokosmetinio gydymo dėka, slinkimo procesą galima ženkliai sumažinti, tuo pačiu skatinant naujų plaukų augimą. Tinkamų priemonių veikliosios medžiagos yra skirtos slopinti androgenų poveikį plaukų folikulams ir pagerinti kraujo tiekimą į juos, taip prailginant plaukų augimo fazę. Taip pat, verta naudoti kosmetiką, kurioje yra įvairių rūšių stimuliuojančių medžiagų, pvz. augimo faktoriai, peptidai. Sunkesniais atvejais gydytojas paskirs plaukų slinkimo inhibitorius, tokius kaip minoksidilas, amineksilas, finasteridas ar dutasteridas. Moterims, vartojančioms kontraceptines tabletes, verta rinktis priemones turinčias antiandrogeninį poveikį ir spironolaktinus, gerinančius plaukų būklę ir bendrą savijautą. Ūminio telogeno prolapso (iškritimo) atvejais naudojami vietiniai gliukokortikosteroidai. Verta atkreipti dėmesį į mitybą, bendrą sveikatos būklę ir pildyti organizmą vitamino D3 ir geležies atsargomis.

H-STIMUPURIN – šampūnas skirtas tiek moterims, tiek vyrams, kuriems laikinai arba per anksti suaktyvėja plaukų slinkimas. Šampūnas padeda kovoti su genetinių, hormoninių (androgeninė alopecija) ar aplinkos veiksnių nulemtu plikimu. Veiksmingai stabdo plaukų slinkimą, atsiradusį dėl ilgalaikio gydymosi vaistais, streso, nuovargio, bendro silpnumo (susijusio su dieta) arba po nėštumo. Tinka jautriai galvos odai.

Gauti pranešimą Informuosime Jus, kai prekė bus prekyboje. Palikite savo el. paštą žemiau.
0